Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

O nas

krowyOśrodek Hodowli Zarodowej "Gajewo" Sp. z o.o. jest jedną z 41 strategicznych spółek Skarbu Państwa, należącą do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Spółka posiada trzy działy produkcji: pierwszy to produkcja roślinna, drugi dział to chów i hodowla zarodowa bydła oraz trzeci dział jako dywersyfikacja spółki- produkcja i sprzedaż energii elektrycznej z własnej  biogazowni. Spółka gospodaruje na powierzchni ponad 1000 ha.

Zarządzeniem Ministra Rolnictwa z dnia 11 lipca 1957 r. powstało Przedsiębiorstwo pod nazwą „Zespół Hodowli Zarodowej Gajewo”, z siedzibą w Gajewie. Przedmiotem działalności przedsiębiorstwa była hodowla zarodowa bydła rasy nizinno czarno-białej oraz prowadzenie, związanej z hodowlą,  gospodarki rolnej. Z dniem 1 kwietnia 1958 r. zarządzeniem Ministra Rolnictwa z dnia 15 marca 1958 r. Przedsiębiorstwo zmieniło nazwę na Państwowy Ośrodek Hodowli Zarodowej w Gajewie. Początkowo w skład Przedsiębiorstwa wchodziły dwa Zakłady: Gajewo III i Tragamin. W 1962 r. przyłączono Zakład Kałdowo a w 1963 r. Zakład Gajewo I. Zarządzeniem Ministra Rolnictwa w 1993 r. następuje likwidacja POHZ w Gajewie. Decyzją Dyrektora Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa w Warszawie zostaje on przejęty przez Agencję SP i przyjmuje nazwę: Ośrodek Hodowli Zarodowej Skarbu Państwa w Gajewie. Z dniem 10 czerwca 1995 r. na bazie dotychczasowego OHZ SP w Gajewie powstaje Ośrodek Hodowli Zarodowej „Gajewo” Sp. z o.o. W skład Spółki obecnie wchodzą dwa Zakłady: Zakład  Gajewo z/s w Tragaminie i Zakład Kałdowo.

Od dnia 16 listopada 2018 r. jesteśmy założycielem i członkiem Klastra energyREGION Gajewo. Posiadamy Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii.

Oferta handlowa to: sprzedaż pszenicy, rzepaku oraz buhaje hodowlane rasy polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej i wysokiej jakości zarodki bydlęce.

Spółka prowadzi również skup odpadów na paliwo do biogazowni rolniczej.