Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Aktualności

IV Kongres Biogazu

kongresbiogazu

W dniach 16-17.09 br. w poznańskim hotelu Mercure odbył się IV Kongresie Biogazu, w którym wzięli udział prezes zarządu i kierownik biogazowni. 

Ponad 160 przedstawicieli sektora biogazowego: właścicieli biogazowni, inwestorów, dostawców technologii i usług dla instalacji biogazowych, przedstawicieli stowarzyszeń branżowych, administracji rządowej i przedstawicieli władz lokalnych, dyskutowało o kondycji branży, perspektywach rozwoju i kluczowej z punktu widzenia biogazowników stabilności przepisów. Gościem konferencji była minister technologii i przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz. 

- Polska ma bardzo duży, ale wciąż niewykorzystany potencjał biogazowy - powiedziała minister technologii i przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz podczas wystąpienia otwierającego Kongres.

Kongres Biogazu jako coroczne spotkanie branży podsumowuje aktualną sytuację sektora. Tematem, który budził szczególne zainteresowanie był biometan. Kwestie technologiczne omawiali m.in. przedstawiciele Tedom, Shell Polska, Instytutu Inżynierii Biosystemów UP Poznań. Jeden z bloków tematycznych został poświęcony roli biogazowni w gospodarce obiegu zamkniętego. Duże emocje wzbudził panel dyskusyjny z udziałem ekspertów i gości Kongresu. Biogazownicy dzielili się swoimi obawami i wątpliwościami co do interpretacji przepisów prawnych. Mimo trudnych doświadczeń paneliści przyznali, że 2019 można nazwać rokiem przełomu. 

Drugiego dnia konferencji, 17 września, goście wybrali się do Przybrody, gdzie w październiku swoje oficjalne otwarcie będzie miała biogazownia rolnicza III generacji.